КОЛАРИУМЪТ е световната иновация в подмладяването на кожата!
Звучи ви като солариум, но освен че придава шоколадов загар на кожата, той стимулира производството на колаген в кожата, прави я стегната и заличава фините бръчици. С днешното предложение от Клиника
Legrano
и вие можете да се присъедините към групата на посветените в чудодейното средство за разкрасяване.
Офертата се предлага в 2 варианта:
Само сега при реална цена от 1.80 лв. на минута за колариум, закупувайки пакет от 10 мин. , получавате 70% отстъпка. Така за цял курс от процедури спестявате 378 лв.
КОЛАРИУМ
Колариумът, който прави чудеса с външния вид, стимулира производството на колаген в кожата, прави я стегната и заличава фините бръчици. По външен вид прилича на солариума, но лампите за разлика от солариумните излъчват различен вид лъчение. Те не излъчват нито UV-B, нито UV-A опасни лъчи. Изследванията доказват, че червената светлина на колариума, веднъж приета от клетките, отговорни за производството на еластични фибри и колаген, стимулира и засилва клетъчната активност и води до нарастване на производството на колаген. Колариумите не повреждат, не изгарят, нито пък нараняват тъканта, те дори не излъчват топлина, не предизвикват възпаления, подувания и зачервявания след процедура.
Ефекти на колариума:
Как действа колариумът?
Колагеновите лампи излъчват специална светлина в розовата гама, която се абсорбира от кожата и стимулира образуването на колаген и еластин в клетките. Клиничните изследвания показват, че т.нар.био стимулация чрез колагеновия уред може да ускори регенерацията на кожата със 150-200 процента. Той подпомага и нарастването на нутрините в епидермиса, който пък прави кожата по-здрава и стегната. Новата технология не уврежда кожата, а пък и постига бързи и качествени резултати.
Колко често … ?
За да стигнете до видими резултати, е желателно да се подлагате на 3 процедури седмично по 15 минути. Антистареещата програма трябва да продължи от 8 до 10 седмици последователно и без прекъсване. По-разреденото третиране също е допустимо. Защото дори и да не е с такава честота на процедурите, кожата все пак придобива еластичност и хидратация.
СОЛАРИУМ
Понятието солариум произлиза от латинската дума sol – слънце, и в миналото е била употребявана за означаване на големи тераси, върху които римляните са се наслаждавали на слънчевите лъчи. По настоящем нейното значение е променено и днес под солариум разбираме - уреди, които излъчват ултравиолетова светлина, която често се използва за медицински цели, като лечение на остеопороза, лечение на депресия, на редица кожни заболявания и при различни мускулни болки. През последните години понятието придоби и друго значение – солариумът стана синоним на един от основните методи за получаването на бронзов загар.
Именно ултравиолетовата светлина има биологично действие – тя променя структурата на кожата и оказва влияние върху метаболизма на епидермиса. UV-лъчите изменят клетъчната кинетика, кръвооросяването и най-вече спомагат за синтезата на меланин – пигментът, придаващ кафеникав цвят на тялото. Самите UV-лъчи биват няколко вида в зависимост от дължината на вълната. UVА-лъчите имат най-голямо значение за меланопродукцията – те проникват по-дълбоко от UVВ-лъчи и в по-голяма степен стимулират клетките (меланоцитите) за синтез и натрупването на кафявия пигмент.
UVВ-лъчите са основният компонент на съвременните солариуми. Те имат по-малко значение за меланопродукцията поради по-слабата им проникваемост в кожата, но от друга страна не водят така активно до канцерогенни прояви. Те оказват влияние основно върху продукцията на витамин D и поради тази причина са от съществено значение за изграждането на правилната костна структура. Едновременно с това те стимулират отделянето на хормона на щастието – серотонина и поради това спомагат за по-добро настроение.
Биопозитивните ефекти на ултравиолетовата светлина върху човешкия организъм са добре известни и се отнасят както за младите, така и по-възрастните хора, които могат да извлекат много от посещенията в солариум.
За съжаление от Октомври до Март, слънчевата светлина в нашите географски ширини не включва почти никакви UV-B лъчи. Повечето от тях не могат да проникнат през атмосферата. Като резултат производството на витамин D в тялото намалява през този период и резултатът е че дори при богата на калций диета, нашето тяло не е в състояние да оползотвори приетия калций.
Затова е много важна ролята на модерните солариуми, които ви осигуряват необходимите UV-B лъчи. Въпреки че дозата на UV-B лъчите в солариумите е ниска, за да не се получава изгаряне, тя е напълно достатъчна за да се произведе от тялото необходимия витамин D. По тозин начин може едновременно да имате прекрасен тен и да се грижите за укрепване на вашите кости.
Биопозитивните ефекти на ултравиолетовата светлина върху човешкия организъм са добре известни и се отнасят както за младите, така и по-възрастните хора, които могат да извлекат много от посещенията в солариум.
София, бул. Черни Връх 99 , на ъгъла с ул. Филип Кутев
0876 37 17 00; 02 962 31 61; 0877 879 789
http://www.legrano-clinics.eu/